Upcoming Events

FACEBOOK

  • 1 All Ireland Intermediate Champions
  • 1 Cahir - County Senior Champions 2018
  • 1 U-14 Munster B Winners 2018
  • 1 Camida Tipperary Jerseys
  • 1 Tipperay Under 16 2018
  • 1 2018 Division 2 League Champions

Sunday 10th March, 2019
Division 1 League
15:00 Brian Borus vs Fethard TBC Clogheen
15:00 Clonmel Commercials vs Cappawhite TBC Clonmel Sports Field
Division 1 G2
15:00 Aherlow vs Moyle Rovers TBC Aherlow
15:00 Cahir vs Galtee Rovers TBC Cahir-Main Pitch
Division 2
15:00 Ardfinnan vs Bye TBC Ardfinnan
15:00 Thurles Sarsfields vs Templemore TBC Thurles Sarsfields
Division 3 G1
15:00 Clerihan vs Bye TBC Clerihan
15:00 HolyCross/Raparees vs Arravale Rovers TBC Holycross
15:00 SliabhnaMban vs Moyne Templetouhy TBC Ballyneale
Division 3 G2
15:00 Lattin/Cullen/Emly vs Gortnahoe TBC Lattin
15:00 St Patricks vs Cappawhite 2 TBC St Patricks
Friday 22nd February, 2019
U16A 2019 Championship
17:00 Templemore vs Brian Borus Billy Cummins Clogheen
Sunday 24th February, 2019
12:00 Fethard vs Galtee Rovers Caoimhe Ryan Fethard
Sunday 10th March, 2019
15:00 Brian Borus vs Fethard TBC Clogheen
15:00 Galtee Rovers vs Templemore TBC Bansha
Sunday 24th February, 2019
U16B Group1 2019 Championship
11:00 SliabhnaMban vs Moycarkey Borris Philip Keane Grangemockler
15:00 Clerihan vs Ardfinnan TBC Clerihan
Sunday 10th March, 2019
15:00 Clerihan vs SliabhnaMban TBC Clerihan
15:00 Moycarkey Borris vs St Patricks TBC Moycarkey Borris
Sunday 24th February, 2019
U16B Group2 2019 Champioship
15:00 Boherlahan vs Moyle Rovers Billy Cummins Boherlahan
15:00 Clonmel Commercials vs Moyne Templetouhy TBC Clonmel Sports Field
Sunday 10th March, 2019
15:00 Moyle Rovers vs Clonmel Commercials TBC Moyle Rovers
15:00 Moyne Templetouhy vs Boherlahan TBC Moyne Templetouhy
Sunday 24th February, 2019
U16C 2019 Championship
12:00 Silvermines vs Arravale Rovers Billy Cummins Dolla
15:00 Holycross Ballycahill vs Cahir Paul Carew Ballycahill
16:00 Thurles Sarsfields vs Cappawhite Michael Heffernan Thurles Sarsfields
Sunday 10th March, 2019
15:00 Arravale Rovers vs Holycross Ballycahill TBC Arravale Rovers
15:00 Cappawhite vs Cahir TBC Cappawhite
15:00 Thurles Sarsfields vs Silvermines TBC Thurles Sarsfields
Sunday 24th February, 2019
U16D Group1 2019 Championship
09:45 Fethard 2 vs Gortnahoe TBC Fethard
12:30 Lattin/Cullen/Emly vs Slieve Feilim Raperees Seanie Peters Lattin
Sunday 10th March, 2019
15:00 Gortnahoe vs Lattin/Cullen/Emly TBC Gortnahoe
15:00 Slieve Feilim Raperees vs Fethard 2 TBC Upperchurch
Sunday 24th February, 2019
U16D Group2 2019 Champioship
15:30 Ballina vs Golden/Kilfeacle 1 Jim Lees Ballina
16:00 Aherlow vs Rockvale Rovers Richard O Connor Aherlow
Sunday 10th March, 2019
15:00 Golden/Kilfeacle 1 vs Aherlow TBC 2nd
15:00 Rockvale Rovers vs Ballina TBC Newport
view all fixtures here

Sunday 17th February, 2019
U16B Group1 2019 Championship
Ardfinnan 2 - 7 vs 4 - 5 SliabhnaMban
St Patricks 4 - 11 vs 2 - 3 Clerihan
U16C 2019 Championship
Cahir 4 - 4 vs 6 - 8 Silvermines
Cappawhite - vs - Holycross Ballycahill
Arravale Rovers 6 - 15 vs 1 - 2 Thurles Sarsfields
view all results here

Main Sponsors

Player Profile